Sanitätsvariante Pz.- I A |
На початку 1942 року уцілілі легкі танки Pz.-IA і Pz.-IВ були зняті з озброєння, як непридатні до бойових дій в умовах Східного фронту і переустатковані в допоміжні машини, а зняті башти використовувалися при будівництві фортифікаційних споруд.
Санітарний варіант Pz.-IA, наданий в наборі, проходив службу в 6-му полку 3-ї панцерної дивізії Вермахту.
3-а панцерна дивізія була сформована в 1935 році, у Вюндсдорфі, зі штаб-квартирою у Берліні, що і визначило неофіційну емблему дивізії - "берлінського ведмедя", герб цього міста. Ядром формування дивізії став 6-й панцерний полк. Слід зазначити, що всі підрозділи дивізії малювали ведмедя на білому геральдичному щиті і тільки 6-й полк, як знак відмінності, наносив ведмедя на броню без щита.
Бойовий шлях 3-ї панцерної дивізії почався в Іспанії, у складі легіону "Кондор", куди були спрямовані добровольці-танкісти з 6-го панцерного полку. Потім була участь дивізії в захоплення Польщі і Франції.
З 22 червня 1941 року до кінця війни воювала на Східному фронті. У складі групи армій "Центр" дивізія брала участь у наступі на Москву. Найбільш визначним боєм дивізії 1941 року був наступ в складі 24-го панцерного корпусу в районі Мценска на стратегічно важливому для реалізації плану "Барбаросса" напрямку на Тулу. Наступ був припинений силами 1-го стрілецького корпусу і 4-ї танкової бригади Червоної Армії, що, врешті решт, вплинуло на зрив наступу на Москву в цілому. На початку 1942 року дивізія була переведена до південного сектору Східного фронту, воювала на Кавказі, зазнавши в лютому-березні 1942 року важких втрат під Моздоком. Улітку 1943 року дивізія брала участь важких для обох сторін і невдалих для Червоної Армії боях під Харковом. З літа 1943 року і до кінця 1944 року дивізія провела в оборонних боях на Україні і, потім, відступаючи у Польщі. У січні 1945 року дивізія брала участь у боях на Сандомирському плацдармі. Бойовий шлях дивізії закінчився в Австрії, де вона здалася американським військам.
Huge and already irreplaceable losses of vehicles, suffered by Wehrmacht during the first year of war in Russia (1941), have forced the German high command to use vehicles that were not quite suitable to solve transport problems. Use of disarmed light tank Pz. I Ausf A, which can be used as ambulance machine, can be taken as an example of such approach in filling up transport s deficiency. The ambulance version of Pz. I Ausf A submitted in a set served in 6 shelf 3 tank division of Wehrmacht.
Тепер пару слів про фігурки, намагався розфарбувати всі "дрібнички" на уніформі, так як, в наборі дано 3 різні види солдат, а саме:
1) Танкіст, особливих проблем з ним не було)
2) Піхотинець з гарною зачіскою (справжній арієць)
3) Медик (санітар), це був мій перший досвід в розмальовуванню камуфляжу військ СС, після повного розмалювання фігури я зауважив, що не зробив кріплення-ремінь на шолом. Вирішив зробити кріплення як на цих фото а саме ремінь закріплений на верхній частині шолому (всі фото з фронту, в тилу скоріш за все солдати такого собі не дозволяли )